Dlaczego warto zainteresować się importem z nami ?

Na siebie bierzemy wszelkie procedury oraz ryzyko związane z importem. Gwarantujemy wieloletnie doświadczenie, kompleksowe wsparcie i najwyższe bezpieczeństwo. Z nami kupowanie w Chinach jest proste.

Nie importujesz na własną rękę, lecz kupujesz wybrany przez siebie, importowany z Azji towar od nas, czyli polskiej firmy.

Najważniejsze: kupujesz produkty taniej niż w polskich hurtowniach

Kto może zostać Partnerem?

Każdy przedsiębiorca, któremu zależy na aktywnym rozwoju firmy.

Jeżeli prowadzisz sprzedaż poprzez sklep stacjonarny lub internetowy czy różnego rodzaju platformy aukcyjne, albo zajmujesz się sprzedażą hurtową – zapraszamy do współpracy.

Co importujecie?

A co potrzebujesz... :) ?
Importujemy zabawki, gadżety, modele RC, rowery i pojazdy ride-on, instrumenty muzyczne, akcesoria domowe, ogrodowe, samochodowe i rekreacyjne oraz inne produkty.

Aktualną ofertę importowanych produktów znajdziesz w zakładce Produkty (Jeżeli na stronie nie ma ma interesującego Ciebie produktu - napisz a my go znajdziemy)

Setki produktów importujemy dla klientów indywidualnych, których nie umieszczamy na stronie bezpiecznyimport.pl

Jakie towary opłaca się importować i sprzedawać?

1. Wybierz produkt do sprzedaży z naszej bazy lub taki, który mamy dla Ciebie wycenić.

2. Zobacz, czy ktoś sprzedaje go np. na Allegro. Sprawdź cenę detaliczną, oceń wielkość sprzedaży oraz spodziewane zyski. Powtórz ten schemat działania dla co najmniej 10-20 produktów.

3. Wybierz jeden lub kilka produktów, gwarantujących największe zyski oraz niskie ryzyko reklamacji i zamów je u nas. W razie wątpliwości, pomożemy w wyborze – skontaktuj się z nami!

Jakie są minima logistyczne, czyli ile muszę zamówić na początek?

Po zarejestrowaniu w naszym Systemie Sprzedaży, otrzymujesz dostęp do pełnej bazy produktów. Przy każdym z produktów znajdziesz informacje o cenie i minimalnym zamówieniu.

Dla towarów importowanych z Chin

ie musisz kupować całego kontenera! Minimalne zamówienie to najczęściej 1 do 5 kartonów jednego produktu. ( zależy od humoru fabryki ) Od tego możesz zacząć – mała partia na początek pozwoli Ci sprawdzić, jak produkt będzie się sprzedawał. Dzięki temu, że początkowa zaliczka wynosi tylko 20%, nie zamrażasz pieniędzy – a zamówiony towar już do Ciebie płynie. ( nie dotyczy to produktów gdzie fabryka wymaga 100% płatnoście przed opuszczeniem fabryki)

Dla towarów dostępnych od ręki w hurtowni kecja.pl

W celu zapewnienia satysfakcji klientów naszych i naszych Partnerów, część produktów mamy na stanie w naszej hurtowni kecja.pl. Jeżeli potrzebujesz np. jedną lub kilka sztuk produktu, po odrębnym procesie rejestracji w hurtowni Kecja, możesz je zamówić od ręki (ale drożej niż przy imporcie) na zasadach dropshipping. Towar w maksymalnie krótkim czasie dowiezie firma kurierska, bezpośrednio do Twojego klienta lub na adres Twojego sklepu bądź inny wskazany przez Ciebie. Przejdź do hurtowni kecja.pl.

Jaki jest czas oczekiwania na towar?

Cały proces, od momentu rejestracji w naszym Systemie Sprzedaży do otrzymania zamówionego towaru, trwa około 2 - 3 miesiące.

Zapytasz z pewnością: dlaczego muszę czekać 2 - 3 miesiące na towar? Wyjaśnienie jest bardzo proste: zoptymalizuj Twój dział zakupów pod względem ekonomiki kosztów i czasu dostaw. Co wolisz? Drogi towar, dostępny dla wszystkich "od ręki", czy unikatowy i tani w zakupie, na który trzeba trochę dłużej poczekać, ale za to później można sprzedać go z dużym zyskiem i łatwiej znaleźć na niego klientów? Otrzymanie wyjątkowego towaru w bardzo niskiej cenie po prostu musi potrwać, bo tego towaru nie ma w żadnym w magazynie! Fabryka go dopiero wyprodukuje – na Twoje życzenie. Dzięki temu, że nie jest nigdzie składowany, a wytwarzany na zamówienie, jest tańszy, gdyż odpadają koszty magazynowania. Do całkowitego czasu dostawy dochodzi również transport morski, który zajmuje nieco czasu, ale dzięki temu jest relatywnie tani.

Czas związany z realizacją zamówienia wynika również z liczby wszystkich zamówień składanych u naszego chińskiego Partnera. W drugiej połowie roku czas przygotowania towaru znacznie się wydłuża – szczególnie fabryki zabawek mają wówczas bardzo dużo zamówień. Prosimy wziąć to pod uwagę i zamawiać towar odpowiednio wcześniej.

Gdy już przekonasz się, jak efektywna, tania i bezpieczna jest współpraca z nami, zaczniesz zamawiać towar z wyprzedzeniem i czas oczekiwania nie będzie Ci się wydawał tak długi. Już po pierwszej dostawie zachowasz ciągłość sprzedaży i zysków.

Co warto wiedzieć o imporcie z Chin?

Wiek XXI nazywany jest wiekiem Azji z powodu niezwykle szybkiego wzrostu gospodarczego, jaki nastąpił szczególnie w Chinach w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat. Chiny to źródło zysków i z pewnością nadal największe i najtańsze targowisko świata.

Strategia zarabiania na produktach importowanych z krajów Azji jest prosta i „stara, jak świat”: kup tanio, sprzedaj drożej. Zakupy w Azji wiążą się jednak z pewnymi ograniczeniami oraz ryzykiem i wymagają fachowej, gromadzonej latami wiedzy, sporego doświadczenia i rozeznania, sprawdzonych, godnych zaufania kontaktów biznesowych do eksporterów z wybranych branż oraz do firm spedycyjnych, umiejętności negocjacyjnych, z uwzględnieniem negocjacji z partnerami biznesowymi z odmiennego kręgu kulturowego, rozeznania w ekonomicznych i prawnych aspektach importu-eksportu (jeden błąd np. w dokumentacji, certyfikatach CE, może się skończyć konfiskatą towaru i zniszczeniem go na koszt importera), czy w końcu konieczności dysponowania odpowiednimi środkami finansowymi.

I właśnie dlatego nadal niewiele osób decyduje się na samodzielny import. Te i wiele innych kwestii przerastają możliwości większości firm i tym samym odstraszają je przed zrobieniem tego pierwszego kroku, który mógłby przyczynić się do osiągnięcia rynkowego sukcesu i zwiększenia zysków z prowadzonej działalności.

Czy to znaczy, że trzeba się poddać i zarzucić plany rozwoju firmy? Absolutnie nie!

Importowanie może być proste, jeżeli importujesz z nami. Na bazie naszej najlepszej wiedzy oraz wieloletnich doświadczeń udostępniamy naszym Partnerom serwis bezpiecznyimport.pl, działający w oparciu o innowacyjny model importowy. Przekonaj się, że kupowanie w Chinach może być naprawdę łatwe, tanie, nowoczesne i całkowicie bezpieczne.

Rabaty

Klient, który składa jednorazowe zamówienie otrzymuje cenę, która nie podlega dodatkowym rabatom. Dla stałych klientów zarejestrowanych na stronie bezpiecznyimport.pl mamy przygotowany specjalny system rabatowy. Jest liczony na podstawie obrotu z ostatnich 90 dni. Dzięki czemu każdy ma możliwość zamawiania produktów po jak najniższych cenach.

Ceny

Ceny na stronie bezpiecznyimport.pl lub te, które podajemy indywidulanie są już cenami końcowi zawierającymi wszystkie koszty. Osoby posiadające dodatkowy rabat wynikający z obrotu oczywiście będa mogły zakupić wiele produktów w niższych cenach.

Czy w trakcie zamówienia cena może ulec zmianie?

Istnieje taka możliwość natomiast takie sytuacje również są bardzo rzadkie. Od czego to zależy i na jakim etapie realizacji? Od momentu złożenia zamówienia do dnia wypłynięcia produktów z Azji zazwyczaj mija od 3 do 6 tygodni. W tym czasie producent może przekazać informacje o zmianie ceny na wyższą lub niższą np. przez zmianę cen materiałów niezbędnych do produkcji. Może również poinformować o innej cenie transportu na terenie Chin. Dodatkowo fracht morski ulega zmianie co kilka dni. Fracht nigdy nie był problemem ponieważ w ostatnich latach ta cena była na równym i stabilnym poziomie. Klienci przez wiele lat zamawiali produkt w tej samej cenie. A wpływ na zmianę cenę miał tylko kurs waluty, który był niższy lub wyższy. Natomiast przełom roku 2020/2021 jest inny. Cena frachtu zmieniła się kilkukrotnie co wpłyneło znacząco na finalną cenę produktu. Obecnie jest trend spadkowy. Dlatego musisz być świadomy, że na etapie składanego zamówienia nie mamy możliwości podania konkretnej ceny frachtu tylko orientacyjną. Liczymy, że sytuacja w spedycji międzynaradowej się ustabilizuje i będziemy mogli wrócić do niskich i stałych cen transportu.

Magazynowanie i wysyłka (nowość)

Istnieje możliwość magazynowania importowanych produktów na naszym magazynie głównym wraz z obsługą zamówień i wysyłek.

Gwarancje, reklamacje, zwroty

Importując produkty zgodnie z regulaminem rezygnujesz z prawa do reklamacji, gwarancji, zwrotów. Dlaczego? Produkty są importowane na niskiej marży i są na pograniczu opłacalności dla nas jako pośrednika między Państwem a fabrykami. Należy to uwzględnić podczas składania zamówienia jako "ryzyko importu". Dlatego warto rozpatrzyć import produków, które mają niski procent awaryjności czy są mało problematyczne. Pamiętaj, że problemy z produktami stanowią niewielki procent całej sprzedaży i należy je uwzględnić w kosztach firmy. Produkty są zamawiane specjalnie dla Państwa więc zwroty również są nie możliwe.

Wyjątki:

Chcemy być dla Państwa partnerem dlatego pomagamy w różnych sytuacjach i rozmawiamy z producentami i fabrykami gdyby procent uszkodzeń czy braków odbiegałyby od normy. Takie sytuacje są bardzo rzadkie dlatego proszę się na zapas nie zamartwiać. Gdyby był to duży problem nikt nie importowałby produktów z Azji. Oczywiście często fabryki są chętne do rozwiązania problemu i mogą wysłać jakiś brakujący element lub uszkodzony produkt.

 

Jeżeli masz dodatkowe pytania – zadzwoń lub napisz do nas, wszystko wyjaśnimy. A jeśli nie masz pytań i wszystko jest już jasne - załóż konto w naszym serwisie i złóż na próbę pierwsze zamówienie. Przekonaj się, że możesz być importerem bez specjalistycznej wiedzy i doświadczenia, papierkowej roboty i wielkich inwestycji.

Zacznij importować już teraz!